Rajd Grzędy

Tradycją stało się już, że  uczniowie klas pierwszych z naszej szkoły w ramach „otrzęsin” biorą udział w rajdzie Grajewo- Osowe Grzędy oraz uczniowie chętni z innych klas. Muszą  oni przebyć trasę  ok. 30 km z różnymi atrakcjami przygotowanymi przez ZS „Strzelec”. W rajdzie corocznie uczestniczy z ZS Nr 2 minimum 150 osób, a bywały lata, że było ich ponad 200. Impreza ta jest doskonałą okazją do integracji zespołu klasowego z wychowawcą i innymi nauczycielami.  Jednocześnie udział w tym rajdzie to kultywowanie tradycji wojskowych – przejście niemal identycznej trasy szlakiem bojowym partyzantów z 9. PSK AK w 1944 r. Zawsze następnego dnia młodzież uczestniczy w uroczystościach z okazji rocznicy bitwy partyzanckiej  z Niemcami w rejonie Osowe Grzędy w dniu 8 IX 1944 r.

Rajd Grzędy 2011

Rajd Grzędy 2013