MUNDUROWE MANEWRY „Zdobywanie Jednostki”

Po 71 latach zostały wskrzeszone prestiżowe zawody z przeszkolenia wojskowego o tytuł najlepszego szwadronu, które odbywały się co roku w latach 1924 – 1939 na terenach stacjonowania 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie i obecnie zostały nazwane  Mundurowe Manewry „Zdobywanie Jednostki”.

Rywalizacja drużyn odbywa się w dwóch kategoriach: drużyny szkolne (cywilne) oraz drużyny mundurowe w klasyfikacji ogólnej oraz w każdej konkurencji. Do zdobycia są puchary „VICTORIA” dla pierwszych 3 miejsc, statuetki dla najlepszej drużyny cywilnej i mundurowej oraz wiele innych upominków.

Koordynatorem imprezy jest Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie, a współorganizatorami:

• Towarzystwo Przyjaciół 9. PSK w Grajewie
  • ZS „Strzelec” 1011 Grajewo OSW
  • Komenda Powiatowa PSP W Grajewie
  • Urząd Miasta Grajewa
  • Komenda Powiatowa Policji w Grajewie
  • 2. Batalion z 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej
  • Starostwo Powiatowe w Grajewie
  • Grajewska Izba Historyczna
  • Uczniowski Klub Sportowy „KADET” z ZS Nr 2 w Grajewie

Zawody mają  na celu zintegrowanie młodzieży szkolnej i mieszkańców ze środowiskiem wojskowym i innych służb mundurowych, propagując wiedzę z zakresu obronności państwa i kształtując patriotyczne postawy obywatelskie oraz kultywowanie tradycji lokalnych – wojskowych i strzeleckich, a także  rozwijanie rywalizacji sportowej w duchu „fair play”.

Odnośniki: