Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

Święto 9. Pułku Strzelców Konnych połączone ze Świętem Zespołu Szkół Nr 2

23 czerwca 2018 r. odbyło się Święto Pułkowe połączone ze Świętem Patrona Zespołu Szkół Nr 2 w Grajewie czyli 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie.

Jak co roku uroczystości zaczęły się od odegrania Hymnu Państwowego i przemarszu  Orkiestry Wojskowej z Giżycka, Kompanii Honorowej wystawionej przez 2. Batalion z 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, pocztów sztandarowych, zaproszonych gości, społeczności szkolnej i harcerzy do Kościoła p.w. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Grajewie, gdzie odbyła się Msza Święta.

Następnie wszyscy przeszli na teren szkoły na dalszą część święta. Tam po odegraniu Marsza Pułkowego, Odczytaniu Apelu Poległych z salwą honorową, złożeniu wiązanek pod tablicą pamięci oraz zapaleniu  i złożeniu zniczy w Alei Dębów Pamięci, która symbolizuje 22 oficerów z 9. PSK pomordowanych  w Katyniu i Charkowie nastąpiły podziękowania dla osób współpracujących ze szkołą na wielu płaszczyznach przekazane przez Dyrektor Szkoły.

Obecni obejrzeli pokaz musztry w wykonaniu klasy mundurowej oraz otrzymali słodki upominek od społeczności szkolnej w podziękowaniu za obecność na święcie. Uczniom klasy mundurowej wręczono Certyfikaty Ukończenia Edukacji Policyjnej, dzięki której uczniowie mają dodatkowe punkty przy postępowaniu kwalifikacyjnym do Policji.

Facebook