Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

EDUKACJA ZAWSZE PO DRODZE

Właśnie zakończył się rok szkolny 2017/2018 z ministerialnymi priorytetami podnoszenia jakości edukacji przyrodniczej, matematycznej oraz informatycznej. Czy było nam z nimi po drodze?

Nowoczesna edukacja w Grajewie? Tak. Integracja międzypokoleniowa? Tak.  Zmotywowanie dzieci i młodzieży z całego powiatu grajewskiego? Po trzykroć – tak. Podsumowanie Regionalnego Festynu Edukacyjnego „WIEDZA, INNOWACJA, POSTĘP i CZAS NA ZDROWIE”, który odbył się tydzień temu w naszej szkole, a służył realizacji wyżej postawionych celów, napawa optymizmem.

Impulsem do zorganizowania całego wydarzenia było zdobycie przez  uczniów ZS Nr2 im.9.PSK w Grajewie grantu  na działalność  naukową. Stowarzyszenie Odkrywcy Diamentów, które powstało z inicjatywy Politechniki Białostockiej, przez cały rok wspierało Klub WIP (Wiedza.Innowacja.Postęp) w propagowaniu innowacji edukacyjnych, nauk ścisłych oraz socjocybernetyki. W ramach tej działalności licealiści z Grajewa, gimnazjaliści i uczniowie szkoły podstawowej z Danówka uczestniczyli w wycieczkach edukacyjnych oraz warsztatach robotycznych. Do całej społeczności powiatu grajewskiego oraz współpracujących placówek zostały zaadresowane liczne konkursy, od fotograficznych, poprzez  przyrodnicze, aż do informatycznych włącznie. Odzew na działania Klubu WIP był na tyle duży, iż udało się po drodze kilka wystaw fotograficznych, typu challenge animatorów z CKN w Warszawie, konkursów ogólnopolskich np.: zdobycie przez Szkołę Podstawową w Wierzbowie tytułu DOBRZE ZAPROJEKTOWANEJ SZKOŁY, czy też pozyskanie poważnego partnera w nowoczesnym promowaniu robotyki – firmy ROBOKODER.

 

Dzięki patronatom wszystkich włodarzy, mediów lokalnych i regionalnych, liderów przedsiębiorczości, zaangażowaniu różnych instytucji a przede wszystkim mieszkańców powiatu grajewskiego udało się zorganizować Regionalny Festyn Edukacyjny podsumowujący nie tylko „przyrodnicze”  działania szkół, ale też inne długoterminowe projekty. Nie zabrakło więc akcji społecznej „Czas na zdrowie”, czy też, jakże ważnej dla wszystkich Polaków,
„Grajewo zawsze pamięta”.

Szczegółową relację opublikujemy na stronach internetowych oraz w specjalnym wydaniu  czasopisma szkolnego „Gaudium in Litteris Est – Radość w Wiedzy”, do lektury którego serdecznie zapraszamy. Będzie nam również bardzo miło gościć Państwa w skromnych progach naszej szkoły, gdzie można nadal podziwiać fotograficzne wystawy pokonkursowe, projekty koszulek promujących edukację w Grajewie (są już zamówienia na T-shirty!), a także wykorzystać warsztatowo przyrodnicze makerspace’y.

 

Ewa Prokopiuk, Beata Strzałkowska

Facebook