„Matematyka Pasją Technika”

2 marca 2018 r. w Zespole Szkół Technicznych w Suwałkach odbył się II, finałowy, etap konkursu matematycznego „Matematyka Pasją Technika” skierowanego do uczniów technikum. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Suwałki.
W konkursie rywalizowało ze sobą 42 uczniów klas trzecich i czwartych technikum z województwa podlaskiego. Uczniowie biorący udział w finale, w grudniu 2017 r. przeszli pomyślnie szkolny etap konkursy, zdobywając największą, w swojej kategorii wiekowej, liczbę punktów.
W finale uczestnicy otrzymali do rozwiązania zestaw składający się z 10 zadań zamkniętych, w których za błędną odpowiedź odejmowano punkty, oraz 5 zadań otwartych.
W trakcie sprawdzania prac przez komisję, uczestnicy mogli wziąć udział w turnieju planszowej gry QUARTO.
Po zakończeniu rywalizacji  odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród zwycięzcom – zdobywcom pierwszych pięciu miejsc w obu kategoriach.
Naszą szkołę reprezentowali Arkadiusz Świderski z kl. IV D, Klaudia Pieńczykowska z kl. III AE oraz Konrad Żuk z kl. III D.
Jest mi niezmiernie miło poinformować, że Konrad Żuk zajął IV miejsce w kategorii klas trzecich, natomiast Arkadiusz Świderski zajął miejsce V w kategorii klas czwartych!

Zwycięzcom serdecznie gratuluję, a pozostałych uczniów zachęcam do uczestnictwa w konkursach matematycznych.

Agnieszka Charmułowicz