Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

JUSTYNA AKUS – NAJPIĘKNIEJ…

Uczennica klasy 3ag w ZS Nr2 w Grajewie, Justyna Akus, wygrała ogólnopolski konkurs pt.: „Wolontariat jest super – moja historia” i w nagrodę pojedzie na pięciodniową wycieczkę studyjną do Brukseli. Celem konkursu było wyróżnienie osób aktywnie działających na zasadzie wolontariatu. Zadaniem każdego uczestnika było samodzielne napisanie tekstu opisującego różne formy pracy, wrażenia, emocje czy motywacje, jakie towarzyszą takiej działalności na podstawie własnych przeżyć. Pracę konkursową należało zamieścić na jednym z portali społecznościowych, ewentualnie wzbogacając ją o zdjęcia lub film. Odniesienie się do osobistych doświadczeń było oczywiste, jednak sprawiało dodatkową trudność – opowiadanie o pracy, za którą nie oczekuje się jakiejkolwiek zapłaty, zwłaszcza dla osoby skromnej – oznaczało pokonanie pewnych barier. Tym bardziej cieszy fakt, że to właśnie Justynce udało się skutecznie zmierzyć z tym wyzwaniem. Nie bez znaczenia dla sprawy jest zapewne pomoc starszego kolegi z 4d, Daniela Jaśkowskiego,  który doskonale zilustrował jej „historię”. Multimedialne wsparcie młodego informatyka, z fachowego punktu widzenia, jest nieocenione. Jednak przede wszystkim jest to historia Justyny Akus – wolontariuszki. I to ona swoim życiem opowiedziała ją najpiękniej…

Facebook