Zespół Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie

z1
z10
z11
z12
z13
z14
z15
z2
z3
z4
z5
z6
z8

I miejsce w województwie dla „JEDNOSTKI”!

W dniu 30 listopada  2011r. uczniowie ZS Nr2 im.9.PSK w Grajewie odebrali w Białymstoku gratulacje i nagrody za zajęcie I miejsca w konkursie pt.: „Wolontariat dla tych, którzy pomagają czy dla tych, którym pomagamy?” Celem konkursu w ramach programu "Moja szkoła w Unii Europejskiej - edycja Powrót do szkoły" było wyłonienie i nagrodzenie tych uczniów, którzy przygotowali najciekawsze opracowania zgodnie z tematyką podaną przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Zwycięski team to: Inga Chojnowska kl.4ag (technik handlowiec), Justyna Akus kl.3ag (technik żywienia i gospodarstwa  domowego) oraz Rafał Purwin kl.4d (technik informatyk). Uczniowie reprezentujący Technikum w Grajewie, doskonale wręcz wykorzystali własne predyspozycje i umiejętności (również te nabyte w naszej szkole) oraz szerokie zainteresowania,  wiedzę, a przede wszystkim osobiste doświadczenia. Znajomość problematyki, niejednokrotnie przećwiczona na własnej skórze – wolontariat o charakterze edukacyjnym, kompetencje społeczne, e-wolontariat, akcje charytatywne – stanowią mocny punkt pracy konkursowej.

 

Wyczerpanie tematu i logika argumentów oraz oryginalność całej pracy to  kolejne atuty, które zadecydowały o pierwszym miejscu na tym etapie i reprezentowaniu naszego województwa na kolejnym. Zespołowi serdecznie gratuluję i życzę sukcesu w etapie ogólnopolskim. Dziękujemy tym, którzy przyczynili się do tego zwycięstwa, zwłaszcza Danielowi Jaśkowskiemu i Tomaszowi Kosteckiemu uczniom klasy 4d za multimedialne wsparcie. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami projektu i obejrzenia/pobrania pracy konkursowej – zakładka KONKURSY (B.Strzałkowska).

Niecodziennik

Facebook