Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Spotkanie z technikiem kryminalistyki grajewskiej komendy Policji

„Nie ma zbrodni doskonałej” – to temat przewodni dzisiejszej lekcji profilaktycznej, przeprowadzonej przez technika kryminalistyki grajewskiej komendy z uczniami klas mundurowych z Zespołu Szkół Nr 2 w Grajewie. Zajęcia odbyły się w ramach promocji zawodu policjanta.

Jak ważną rolę w Policji pełni technik kryminalistyki, wiedzą o tym wszyscy policjanci. Włamanie do sklepu, odzyskanie kradzionego auta, czy też zabójstwo to tylko nieliczne zdarzenia, w których istotną rolę odgrywa technik kryminalistyki. Bez względu na porę dnia i nocy z walizką w ręku jedzie na zdarzenie, żeby ujawnić i zabezpieczyć pozostawione przez sprawcę ślady. Dzisiaj, jeden z techników kryminalistyki Komendy Powiatowej Policji w Grajewie spotkał się z młodzieżą z klas mundurowych Zespołu Szkół Nr 2 w Grajewie, aby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym. Podczas zajęć technik wyjaśnił młodzieży co to jest ślad, jaki jest ich podział, w jaki sposób ujawniania się ślady, a przede wszystkim zobrazował, jak ważne jest prawidłowe ich zabezpieczenie. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego „nie ma zbrodni doskonałej”, a po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę. Młodzież mając do dyspozycji pędzle oraz proszki do ujawniania śladów, szukała odbitek linii papilarnych pozostawionych na kartkach, stole oraz drzwiach. Młodzież zobaczyła także walizkę kryminalistyczną oraz jej specjalistyczne wyposażenie. Policyjny technik wyjaśnił do czego służą wszystkie przedmioty i z jakich akcesoriów korzysta się przy zabezpieczaniu śladów kryminalistycznych.

Walentynkowy Bal Charytatywny

Relacja uczennicy z obozu