Regionalny Festyn Edukacyjny

14 czerwca br. w Zespole Szkół Nr 2 im. 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie odbył się Festyn Edukacyjny „WIEDZA, INNOWACJA, POSTĘP i CZAS NA ZDROWIE”. Festyn był promocją nowoczesnej edukacji przyrodniczej, zdrowego żywienia i aktywnego trybu życia w powiecie grajewskim.

Podczas festynu rozstrzygnięto ogłoszone wcześniej konkursy – fotograficzny, informatyczny (graficzny) na projekt koszulki promującej edukację w Grajewie, przyrodniczy, „aktywnie sportowo” oraz na najciekawsze stoisko wystawiennicze. Wszystkie projekty zgłoszone w konkursach były wynikiem twórczości dzieci, młodzieży i dorosłych z powiatu grajewskiego.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się licytacja tortu i kosza wędlin, z których dochód przeznaczony zostanie na wsparcie zdolnej młodzieży, w postaci stypendiów, pozyskanych przy współpracy Fundacji im. Św. Mikołaja.

Patronat nad festynem objął m.in. Zygmunt Kruszyński, Starosta Grajewski.

Gratulujemy zwycięzcom i organizatorom.

Galeria zdjęć fb

Moim autorytetem jest…

Międzyszkolny konkurs na pracę literacką pt.: „Która z osób współczesnych lub z przeszłości zasługuje Twoim zdaniem na miano autorytetu współczesnej młodzieży? W swojej pracy opisz dokonania, zasługi tej osoby oraz jej wyjątkowość” został rozstrzygnięty. Jury w składzie: Beata Szczepańska, Emilia Zambrzycka i Justyna Bagińska przydzieliło następujące lokaty:

I miejsce: Natalia Jószkowska - Szkoła Podstawowa w Wąsoszu

II miejsce: Magdalena Czyżewska - Szkoła Podstawowa w Wąsoszu

III miejsce: Gabriela Niedbała - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Grajewie

Wyróżnienie: Barbara Maciorowska – uczennica naszej szkoły

Konkurs został zrealizowany w ramach szkolnego projektu edukacyjno - wychowawczego „Wiem, rozumiem, akceptuję – wychowanie do wartości”

Dziękujemy wszystkim za udział i życzymy dalszych sukcesów.

Beata Szczepańska

I miejsce: Natalia Jószkowska - Szkoła Podstawowa w Wąsoszu

II miejsce: Magdalena Czyżewska - Szkoła Podstawowa w Wąsoszu

III miejsce: Gabriela Niedbała - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Grajewie

Wyróżnienie: Barbara Maciorowska – uczennica naszej szkoły

Dziękujemy wszystkim za udział i życzymy dalszych sukcesów.

Beata Szczepańska

”Mleczne wariacje”

Dnia 2 czerwca w Muzeum Mleka w Grajewie odbył się konkurs pt.”Mleczne wariacje”, którego celem było zaprezentowanie deseru wykonanego na bazie mleka. Uczestnicy oprócz umiejętności kulinarnych mieli również w paru słowach opisać swój deser, kulisy przygotowania oraz co było inspiracją do jego powstania.  Grzegorz Kuczyński z naszej klasy gastronomicznej zajął w konkursie II miejsce przygotowując deser „Mleko mym Bogiem, a karmel nałogiem”. Natomiast Patrycja Krymska z deserem” Bezy pod truskawkową pierzynką” oraz Alicja Zarębska z deserem: „Słodka Rozpusta” zajęły wyróżnienie. Naszym uczniom oraz pozostałym uczestnikom konkursu, GRATULUJEMY.

Licytacja Tortu

Regionalny Festyn Edukacyjny- regulaminy

Szanowni Państwo!

Społeczność Zespołu Szkół Nr2 im. 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie zwraca się z prośbą o pomoc w zorganizowaniu 14 czerwca 2018 roku Regionalnego Festynu Edukacyjnego „WIEDZA, INNOWACJA, POSTĘP i CZAS NA ZDROWIE”. Jest to projekt edukacyjnospołeczny o charakterze otwartym. Chcemy, by uczniowie poszukiwali takich metod uczenia się i rozwoju, które już dziś dawałyby wymierne efekty. Chcemy również, aby działania szkół powiatu grajewskiego motywowały do podejmowania trafnych decyzji zawodowych i życiowych, jak też identyfikowania się z własnym regionem.

Prosimy o udział w przedsięwzięciu oraz wsparcie w propagowaniu nowoczesnej edukacji przyrodniczej, zdrowego żywienia i aktywnego trybu życia w powiecie grajewskim. O ile to możliwe, zwracamy się z gorącą prośbą o wystawienie własnego stoiska promocyjnego w dniu Festynu. Prezentacja powiatu grajewskiego byłaby doskonałą wizytówką skierowaną do gości z innych powiatów
i zaproszonych mediów.  Wpisywałaby się również w pełną realizację celów, zarówno projektów naukowych (np.: WIP – WIEDZA, INNOWACJA, POSTĘP; Projekt z Klasą), jak też społeczno-edukacyjnych (Grajewo zawsze pamięta; CZAS NA ZDROWIE).

Serdecznie zachęcamy potencjalnych sponsorów i wystawców do wsparcia organizacji Festynu oraz uatrakcyjnienia go prezentacją swojej oferty edukacyjnej lub handlowej. Sponsorom/Wystawcom oferujemy między innymi możliwość:

Nadania tytułu oficjalnego Sponsora z prawem do wykorzystania w materiałach promocyjnych.
Umieszczenia logo na witrynie internetowej oraz w materiałach promocyjnych Festynu.
Dystrybucji własnych materiałów informacyjno-promocyjnych podczas Festynu.
Udostępnienia na czas Festynu dowolnej powierzchni wystawienniczej.
Umożliwienie zorganizowania warsztatów/pokazów edukacyjnych z wykorzystaniem własnych materiałów i produktów reklamowych.
Umieszczenia materiałów reklamowych typu roll-up itd.

Z góry dziękujemy za wszelką pomoc, zainteresowanie a przede wszystkim osobiste uczestnictwo
w wydarzeniu
. Mamy nadzieję, iż myśl przewodnia oraz promowane idee nie tylko na długo pozostaną
w pamięci uczestników, ale też przełożą się na konkretne działania w praktyce dnia codziennego
– na  rzecz szeroko pojętej edukacji oraz promocji regionu.

ORGANIZATORZY

Regulamin konkursu „Aktywnie Sportowo”

Regulamin Regionalnego KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „MAŁEJ OJCZYZNY CZAR”

Regulamin konkursu na najciekawsze stoisko wystawiennicze „STAWIAMY NA ZDROWIE”